EXPO
ZICE

S P I R I T


Umělkyně, vizionářka, inovační designérka, filantropka

Její díla srší energií, pohybem, životem, spontánností a nepravidelností. Nesetkáte se s rovnou linií a symetrií. V použitých barvách a každém jediném detailu obrazu je skrytá symbolika a význam.
K malbě ji inspirují vlastní myšlenky a pohled na svět, který začala po těžkých životních zkouškách vnímat z jiné perspektivy. Její díla vznikají z emocí a dlouhých úvah nad podstatou života a souvislostmi, přesto nakonec reálně vznikají velmi spontánně a ve flow.
„Vkládám do maleb tu nejlepší a nejčistší energii a předávám ji prostřednictvím umění dál.“ Považuje se za emocionálního umělce, což znamená, že impulzem k tvorbě jsou její momentální emoce.

Své úvahy skládá do veršů a verše poté promítá na plátno. Jedno tak doplňuje druhé. Jindy se naopak oddává plátnu a teprve v procesu začíná své myšlenky a pocity chápat. Následně přenáší význam obrazů do veršů.
Tento umělecký způsob vyjádření, formou kombinovaného a sobě komplementárního umění, nazývá PASP ART, tedy painting, abstract, symbolism, poetry. Tímto vytváří vlastní umělecký směr. Její díla byla oceněna odbornou porotou mezinárodní soutěže Luxembourg Art Prize.

„Chci být na tomto světě užitečnější a myslím, že mohu být. Mé obrazy jsou součástí větší mise. Jsou prostředkem k realizaci projektů, kterými chci řešit napáchané škody ve společnosti i na planetě.”
Část prostředků získaných z prodeje její umělecké tvorby jde neziskovým organizacím zabývajícím se například ochranou dětí a zvířat a na její vlastní projekt řešící problematiku plastového odpadu, chudoby, docházející zásoby přírodních zdrojů a další globální problémy.

Způsob, jakým přemýšlí, je na mnoho lidí příliš. "Dostala jsem dar složitého myšlení, kterým dokážu vyřešit příliš složité problémy.“ Živí se jako inovační designérka a odmítá dělat práci, která nedává smysl a nepřináší pozitivní dopad.
Také však dostala "handicap" ADHD, tedy poruchu pozornosti s hyperaktivitou, čímž celý život nezapadá do společensky nastavených pravidel. I to bylo impulsem k její tvorbě. Začínala s ní jako s art terapií. Navzdory své složitosti má v umění ráda čistotu a minimalismus. Na své si přijdou milovníci designu a jednoduchosti oceňující přesah a energii díla, které vlastní. Kombinuje staré s novým a přírodní zemité barvy nebo neobvyklé materiály, jako například beton, s výraznými barvami. Maluje akrylovými a olejovými barvami, často v kombinaci.

S P I R I T

spirit@spiritartwork.com |        |      www.spiritartwork.com
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!