EXPO
ZICE

Lidia Griboedova


Jsem výtvarnice žijící delší dobu v Praze. Toto kouzelné město dokáže inspirovat.
Vždy mě fascinovalo umění. Olejová a akrylová malba, výroba vitráže Tiffany byly mou zálibou. Touha zachytit nepolapitelnou a křehkou krásu přírody mě přivedla k tvorbě květin ze studeného porcelánu. Jedná se o relativně nový druh umění, který se objevil na začátku minulého století.
Tato technika dostala název díky tomu, že studený porcelán nevyžaduje vypalování v peci, ale vytvrdí sám na vzduchu. Květinové dekorace vytvářím z polymerové hlíny, ale nejčastěji hmotu dělám sama. Květiny, bobule, rostliny, ovoce ze studeného porcelánu mohou být velmi realistické, proto se tomu říká také "Botanical sculpture".
Každá kompozice, kterou jsem vytvořila, nejprve vznikla u mě jako idea, která získává své rysy v procesu pečlivé práce. Pro tvorbu používám různé materiály, jsou to pastelky, olej, akryl, akvarel, tempera. Aktivně se na mém tvůrčím procesu podílí krásná hudba, která vytváří inspiraci a náladu. Moc se mi libí projevit kreativitu tím, že v jedné kytičce spojuji rostliny, které nejde potkat v přírodě zároveň kvůli jejich různé sezónnosti. Takže jaro a podzim se klidně mohou setkat a spřátelit ve stejnou dobu.
Touto cestou prezentuji svou práci a opravdu doufám, že přispěji k rozvoji českého výtvarného umění a designu. Ráda představím široké veřejnosti tuto zajímavou uměleckou formu.


+420 776 679 485


Lidia Griboedova

mamba234@seznam.cz |      +420 776 679 485   |     
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!