EXPO
ZICE

Irena Procházková


Irena Procházková se narodila v Táboře v roce 1973 a v současné době žije a tvoří v Praze. Její obrazy jsou inspirovány zážitky z cest a každodenním životem. Byla ovlivněna tvorbou akademické malířky Bedřišky Uždilové, u které studovala malbu 9 let.

Irenu inspirují umělecké styly, jako je impresionismus, postimpresionismus a expresionismus. Jako své oblíbené malíře uvádí Moneta, Van Gogha, Gauguina a z českých Špálu a Slavíčka. Její práce jsou plné barev, především modré, kterými přenáší na plátna své emoce. V současné době se zaměřuje na techniku olejové barvy na bílé a černé plátno. Tvoří portréty lidí, krajiny, figurální kresbu a věnuje se také kompoziční a abstraktní malbě. Je členkou Mezinárodní umělecké školy malby na černé plátno u malíře Alexandra Onishenka.

Vystavovala na ARTEXPO New York 2019, na START 2019 a 2020 v Saatchi Gallery v Londýně, na ART PRAGUE FAIR 2019, 2020, na ART MARBELLA FAIR 2020, dále ve Vídni, Portugalsku, Itálii, Španělsku a Slovenské republice. Je zastoupena galeriemi v České Republice, Itálii a Španělsku.
V exkluzivním výtvarném projektu ARTVARIUM představuje tvorbu Ireny Procházkové kurátorka PhDr. Renáta Mužíková, Ph.D.


Renáta Mužíková +420 733 543 898


Irena Procházková

renymuzik@yahoo.com |      +420 733 543 898   |      www.irenaprochazkova.cz 
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!