EXPO
ZICE

Lukos Hey


Výstava olejomaleb australského umělce Lukose Heye

Půlnoční květinářství / The midnight florist

Australský malíř Lukos Hey, nar. 1979, žijící a tvořící v Praze a v malé vesničce Račice u Roudnice nad Labem.
Vystudoval B.A.F.A. University of Newcastle, Australia, ateliér profesora Johna Morrise, Maize Turnera a Jilla Orra.
Po úspěšné sérii výstav v galerii Johna Millera v Newcastlu Lukos cestoval po světě a hledal inspirace pro své obrazy. Po mnoha zajímavých zkušenostech a výstavách se usídlil v Praze, která ho uchvátila.
V Praze i v Evropě měl několik výstav, v roce 2021 obdržel prestižní cenu Evropské unie umění, Zlatá Europea za přínos evropské kultuře. Malířský styl Lukose je osobitý, není jednotný a v tom je jeho kouzlo. Osciluje mezi čistým realismem, impresionismem a kubismem, má úžasný smysl pro kombinaci barev, jeho obrazy vás doslova pohltí a vtáhnou a donutí se zastavit a zamyslet nad během života.
Lukos využívá svůj cit pro perspektivu a znalosti architektury, fyziky a astrologie a tvoří 4D díla, do kterých přetváří realitu a jeho každodenní zážitky. Pokřivená perspektiva je charakteristickým znakem jeho děl. V roce 2019 bylo jeho dílo „Pohled z Vyšehradu - Hopf fibration“ vybráno do magazínu Physics Today.
Tvorba je pro Lukose výzvou sjednocující chaos a řád, snaží se propojit svou lásku k přírodnímu světu s láskou k abstraktnějšímu a matematickému pohledu. Do jeho obrazů se promítá jeho dětství prožité v australské přírodě a místní monumentalita prostoru a barev v kombinaci se snovou noční Prahou a přírodními jevy.
Výstava je věnována jeho snové představě půlnočního květinářství, kde pomocí květin vyjadřuje jednotlivé pocity, imaginace a touhy, jakož i krásu žen v jednotlivých stádiích jejich života.
V exkluzivním výtvarném projektu ARTVARIUM představuje tvorbu Lukose Heye kurátorka PhDr. Renáta Mužíková, Ph.D.


Renáta Mužíková
+420 733 543 898


Lukos Hey

renymuzik@yahoo.com |      +420 733 543 898   |      https://lukoshey4.webnode.com
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!