EXPO
ZICE

Vladimír Váchal


Mgr. et Mgr. Vladimír Váchal o sobě říká, že je cestovatel, tlumočník, průvodce a abstraktní malíř. V poslední době se opět věnuje průvodcování po Íránu, malbě abstraktních obrazů, tlumočení perštiny a aktivně přednáší o svých zahraničních cestách.

Po několika letech studií a celkem bouřlivého života započal život zcela nový. Během psaní své knihy se přestěhoval z Plzně do Prahy a zatoužil po klidnějším životě. Naplno se začal věnovat umění, vystudovaná práva jsou mu vzpomínkou a zaměření na oblast Blízkého východu zůstává jeho prací i koníčkem.

Autor se věnuje abstrakci od roku 2005, kdy vznikl jeho první obraz na malířském plátně. Pokud zrovna není v zahraničí, tráví většinu času ve svém dejvickém ateliéru. V plánu má uspořádat řadu dalších výstav a krom cest do milovaného Íránu i procestovat destinace, které nejsou příliš populární.

Abstraktní malbu vnímá autor jako způsob odpočinku a náhodnou směsici barev, která se s odrazem na jeho kreativitu, objevuje na plátnech v minimalistických, divokých i značně bizarních podobách. Ty povětšinou drží formát 70 x 70 centimetrů. Nemělo by se také opomenout, že autor miluje čtverce! Považuje je za naprosto dokonalé geometrické tvary.


+420 604 614 550


 

Vladimír Váchal

vachal.vladimir@seznam.cz      |      +420 604 614 550     |     
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!