EXPO
ZICE

Renata Langová


Jmenuji se Renata Langová a v uměleckém světě byste mě mohli najít pod pseudonymem RenArt. Věnuji se abstraktně-intuitivní tvorbě a mé obrazy poznáte díky dynamice a plasticitě, které Vás zaujmou hned na první pohled. Abstraktní umění je pro mě svět, do kterého utíkám, svět, kde nejsou žádná pravidla a dokáže se dotknout člověka v nejhlubším nitru. 
Už od raného dětství se ve mně ukrývala touha cokoliv tvořit, a proto jsem se po letech rozhodla pro studium umělecké školy v Praze (SUŠTŘ), kterou jsem dokončila v roce 2011. Po dokončení studia se mé cesty od umění trochu vzdálily. Už odmala jsem neměla ráda pocit, že "něco musím dělat tak a tak" a samozřejmě ve škole to tak dané bylo. Tento koncept mě nenaplňoval a raději jsem se několik let věnovala jiným pracovním odvětvím. 

I přes dlouhou odmlku se má umělecká duše jednou za čas ozvala a já si namalovala pár obrazů, ať už pro sebe, nebo pro mé blízké. V tu chvíli by mě ani nenapadlo, že se mojí osudovou láskou za pár let stane abstrakce.

Píše se rok 2021 a na světě už bylo mé největší umělecké dílo, má dcera Adriana. Při dekorování dětského pokoje mě napadla myšlenka namalovat pro mou dcerku obraz, který jsem poté zveřejnila i na mém Instagramu. Během několika hodin se mi ozvalo několik zájemců a já si uvědomila, že je ten správný čas se navrátit k tomu, co tak miluji, a to byl jen začátek toho všeho.

Momentálně se věnuji převážně zakázkové tvorbě a mé obrazy si již našly majitele po celém světě, jako je například Amerika, Austrálie, Kanada, Německo, Francie a mnoho dalších. 


+420 777 948 082


Renata Langová

renart.artist@gmail.com | +420 777 948 082 |
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!