EXPO
ZICE

Eliška Astlová


Eliška Astlová se narodila v roce 2000 v Praze. Výtvarné tvorbě se věnuje od útlého dětství. Vystudovala základní uměleckou školu, poté střední uměleckou školu se zaměřením na módní návrhářství a scénografii. V roce 2020 zahájila studium na ART AND DESIGN INSTITUT v Praze, kde studovala malbu pod vedením Romana Franty a Lukáše Miffka a intermediální ateliér pod vedením Lenky Tyrpeklové a Zuzany Šklíbové. Na přelomu let 2021/2022 absolvovala Erasmus v Barceloně, kde se učila pracovat s grafikou a ilustrací.
Vystavovala na prestižní pražské výstavě VÁCLAVART 2022 "Sochy na kopcích" (Sochy na Příkopech). Získala cenu veřejnosti ve výtvarné soutěži "Dávám kartám nový život" banky ČSOB. Její díla jsou součástí soukromých uměleckých sbírek. Vystavuje v prostorách Hilton Hotel Rijeka Costabella Beach.
Ve své tvorbě se zaměřuje na jiné vidění reality, hlavním tématem jejího díla je odraz ve vodě zobrazený v komplementárních barvách. Realita je relativní a vidění světa je také relativní. Barva světa je pouze optickým klamem, proto může být barevnost světa libovolná. Malba je jedním z nejsvobodnějších projevů lidského myšlení.
Umělkyně se zaměřuje hlavně na akrylovou a olejovou malbu, jako vedlejší medium se zaměřuje na digitální tvorbu, instalace, ilustrace, animace a módní tvorbu.
V exkluzivním výtvarném projektu ARTVARIUM představuje tvorbu Elišky Astlové kurátorka PhDr. Renáta Mužíková, Ph.D.


Renáta Mužíková
+420 733 543 898


Eliška Astlová

renymuzik@yahoo.com |      +420 733 543 898   |      www.astlart.cz
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!