EXPO
ZICE

Renáta Mužíková


Renáta Mužíková alias REN je profesionálním průvodcem barev. Má svižné kroky a pohotové myšlenky. Jako kurátor umění odstartovala mnoho českých i zahraničních výstav.

V roce 2017 se spojila s Janem Homolou a založili výtvarný projekt ART332. On jako malíř, ona manažer/kurátor. Od té doby s projektem obvěšeli řadu nejen prestižních galeríí, kaváren ale i netradičních prostorů. Za zmínku stojí výstava pod širým nebem v Českém Krumlově.


A pak si to vyměnili. On jako kurátor, ona jako malířka.
REN debutovala na podzim roku 2020 v litoměřické Kavárně Fér Kafe sérií barevných obrazů, jejichž styl byl zařazen do originálního termínu infantilismus. Hravé a barevné motivy na pomezí dobře myšlených dětských kreseb a dospělých malířských tahů skvěle vykreslují RENin optimismus.


Po další společné prosincové výstavě v pražské kavárně Betlém přišla spolupráce s Pasáží českého designu  — venkovní galerie, kde je kolemjdoucí divák obrazy ve výlohách vytržen ze všedních myšlenek a na chvilku se tak dostane do hlavy rozmanitých autorů. A věřte, že až přes obrazy REN nahlédnete do autorčiny hlavy, ocitnete se ve světě, kterému vládnou infantilní kočky. A proto se také její expozice volá Katzenzungen.


Jan Homola, kurátor výstavy REN/Katzenzungen by ART332

Renáta Mužíková

renymuzik@yahoo.com |      Renáta Mužíková 733 543 898      |      www.Art332.cz
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!