EXPO
ZICE

Jan Vojtěch


Jmenuji se JAN VOJTĚCH. Žiju a tvořím v Benešově. Původním povoláním jsem zubní technik. I když jsem tuto profesi na delší čas opustil a dělal něco jiného, touha něco tvořit mne provázela pořád. Kdy jsem podlehl kouzlu obrazů, si nepamatuju, ale svoje první olejové barvy jsem od mámy dostal ve svých cca  třinácti. Pak už to byla láska na celý život.
Měl jsem v podstatě čtveřici  "učitelů" - knihy o malířství, později internet, časté návštěvy výstav a galerií a hlavně vlastní tvorbu, kdy jsem se učil systémem pokus-omyl. Jsem, jak se říká, autodidakt. Konkrétní osobu, která by mě učila, jsem nikdy neměl. Zpočátku jsem to považoval za velké minus. Teď mám stále více pocit, že to bylo i ku prospěchu. Maluju jako Jan Vojtěch a ne jako "Někdo", kdo mi nutí svůj styl a svůj způsob vidění. Jak mojí práci nedávno jeden člověk na FB pojmenoval: "netuctový charakteristický styl".
V dobách mých začátků jsem občas něco  dostal na veřejnost na společných výstavách, ale co a kde jsem zapomněl. Vzpomínám na jednu aktivní soudružku, která mi často vracela mé obrazy jako nevystavovatelné.  V posledních letech už vystavuji poměrně pravidelně, například: -  FAM v galerii Kotelna v Říčanech v letech 2014, 2015, 2016,2017,2018,2019 -  Letní ART festival UNIBREJK V.  Praha  2018 -  Kolektivní výstava KRAJINOW v Museu umění a designu  Benešov 2020.

Některé obrazy jsem prodal, ale mnohem víc jsem jich rozdal přátelům a známým, kteří si o ně často sami řekli. Pracuju poměrně pomalým způsobem. Než se nápad dostane na plátno, zraje mi delší dobu v hlavě a do samotného malování se pouštím už s hotovou  představou. Je to můj únik do světa fantazie a určitý způsob seberealizace. 
                                                                                      J.V.


Renáta Mužíková +420 725 594 901


Jan Vojtěch

vojtech54@seznam.cz |      +420 725 594 901   |     
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!