EXPO
ZICE

Zuzana Red


Zuzana Red neboli Zuzana Červená vyrůstala v umělecké rodině, maminka byla malířka, kostymérka, výtvarnice nejprve v Národním divadle, poté v prestižním studiu Jiřího Trnky, kde pracovala na mnoha animovaných i loutkových filmech, např. Potkali se u Kolína, Zahrada atd. Malířské prostředí se jí dostalo pod kůži také trávením času v přítomnosti strýčka akad. mal. Stanislava Podhrázského, kterého s rodinou o víkendech navštěvovala v ateliéru v Praze na Malé Straně a v létě na chalupě v Jižních Čechách.

Nakonec ji však druhá větev rodiny právníků dostala na svou stranu a proto se rozhodla studovat něco zcela jiného… Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Od mládí však malovala a před 7 lety se k tomuto vrátila naplno pod vedením australského profesionálního malíře Lukose Heye. Účastnila se několika malířských kurzů, počínající kurzy kresby tužkou, akrylem, až po olejomalbu, která ji zaujala nejvíce. Následně začala kurzy malby organizovat a založila s Lukosem Heyem malířskou školu Skoala Painting school. Mimo svou právnickou činnost začala také pracovat jako organizátorka kulturních akcí a kurátorka výstav.

Nyní tvoří pravidelně v ateliéru v Galerii v Praze 7, kde nalézá svůj vlastní styl. Malování je pro ni útěkem z reality právnického prostředí. Další malířský posun nastal díky skvělé kurátorce Reny Muzik, která jí zahájila první sólovou výstavu koncem roku 2022.

Zajímá se o umění, cestování, miluje zejména moře, což je z jejích obrazů viditelné.

V roce 2021 – výstava Avoid Boat gallery, kde vystavila jeden z jejích stěžejních obrazů v rámci výstavy malíře Lukose Heye

2021 ArtLawers výstava s Markem Odrobinou, Galerie Knupp, Revoluční, Praha 1

2022 Klub rest.art - Alien dreams – kurátorka Reny Muzik představuje zcela nová díla, obrazy reflektují její vnitřní pocity, touhy, zážitky a vše surrealisticky propojují, únik do jiných světů, galaxií, a hlavně snů, někdy až mimozemských nebo nadpozemských.

V exkluzivním výtvarném projektu ARTVARIUM představuje tvorbu Zuzany Red kurátorka PhDr. Renáta Mužíková, Ph.D.


Renáta Mužíková
+420 733 543 898


Zuzana Red

renymuzik@yahoo.com |      +420 733 543 898 |      www.zuzanared.webnode.cz
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!