EXPO
ZICE

Představujeme
uměleckou edici
Muži 28. října


Tým předních českých řemeslníků vytvořil sběratelskou edici Muži 28. října 1918, jejíž komplexnost a zpracování nemá v českém ani světovém kontextu obdoby.

Skloubením numismatických, bibliofilských a filatelistických unikátů, vznikla jedinečná sběratelská edice, jejímž základem je kniha, která vzdává hold významným osobnostem domácího odboje a popisuje příběhy a osudy Mužů 28. října.
Kniha je vytištěna na ručně vyrobeném papíře z losinské manufaktury a je i ručně vázaná. Obálka je zhotovena z dubového dřeva a hřbet je potažen kůží z marockých koz. Kniha je vykládána zlatem a českými drahokamy a celou edici doplňuje pět výjimečně zpracovaných zlatých pamětních medailí s portréty mužů 28. října z 24karátového zlata. Významnou součást kolekce představují i poštovní známky, které byly vydány Českou poštou jen pro tuto jedinou příležitost.

Celou kolekci doplňuje lupa a rukavice. Kvalitní lupa z broušeného skla je české produkce a bílé rukavice s raženými logy na zápěstí pochází z dobříšské rukavičkárny. Jsou vyrobeny z jehněčí kůže, která se zpracovává v jedné z nejznámějších koželužen.

Vše je uloženo v ručně vyrobeném kufru potaženém modře barvenou jemnou teletinou. Po otevření je kufr laděn do československé trikolory – modrá kůže, červená výstelka a bílý satén ve víku s logy edice.

Sběratelská edice Muži 28.října je výsledkem dvouleté spolupráce předních umělců a skutečných znalců svého řemesla. Na zrodu se podílelo přes padesát českých mistrů: řemeslníků, předních výtvarníků, vazačů, knihtiskařů, medailérů, zlatníků, šperkařů a mnoho dalších. Řadu specifických detailů a souběh tradičních, z důvodu značné pracnosti i sto let nepoužívaných technologií, nelze v takovém formátu nalézt u žádného jiného uměleckého díla.

Dílo bylo vytvořeno ke stému výročí vzniku samostatného Československa a na počest pětici odvážných mužů.

Celý tým skvělých odborníků vedl Slavomír Primák, který je zároveň duchovním otcem tohoto projektu.


+420 778 111 803


Hlavní autoři projektu Muži října

Slavomír Primák – český medailér a zlatník. Zhotovuje mince a medaile pro klienty z ČR i zahraničí, vyznamenání, odznaky pro armádu ČR, prezidentskou kancelář, státní organizace, muzea, sběratele ale i podniky, unikátní šperky s drahokamy pro známé osobnosti.
Pavel Černý – známý český historik, předseda společnosti Antonína Švehly.
Ruční papírna Velké Losiny – manufaktura na výrobu papíru pracuje ve Velkých Losinách nepřetržitě od konce 16. století až do dnešních dnů. Je jediná svého druhu v České republice.
Tiskárna Repress – specializuje se na potisk grafických a ručních papírů tradičními tiskovými technologiemi.
Lama Stone – chráněná dílna, umělecká truhlárna s mnoha oceněními, odborníci na výjimečné zpracování dřeva a ručně i pomocí 3D CNC strojů.
Knihařství Žamberk – mistři knihařského řemesla Jiří Fogl a Pavlína Rambová, autoři rukodělných knižních vazeb či faksimilií vzácných historických knih.
Jiří Neumann – předseda spolku pro rozvoj filatelie, publicista, autor mnoha knih věnujících se poštovní historii a známkové tvorbě.

Základní parametry díla
Rozměr knihy: cca 22 cm × 30 cm × 5 cm
Hmotnost: cca 2,5 kg
Rozsah: 216 stran

Kniha vychází v limitované edici 100 kusů pro celý svět. Každý exemplář bude originálem dopracovaným a vyzdobeným dle přání budoucího majitele.

Muži 28. října

objednavky@muzirijna.cz | +420 778 111 803 | www.muzirijna.cz
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!