EXPO
ZICE

Scholastika


Scholastika je soukromá vzdělávací platforma vyšší odborná škola sídlící na pražských Vinohradem, jejímž cílem je nabízet široké veřejnosti možnost vzdělávání v oblasti výtvarného umění a designu.

Ve Scholastice může studovat kdokoliv, jakéhokoliv věku, pod vedením těch nejlepších současných designérů, umělců a teoretiků. Škola nabízí dvojí možnost studia – semestrální kurzy ve 14 oborech umění i designu a od září 2016 studium na vyšší odborné škole v oborech produktový, grafický a motion design v podobě tříletého programu, na jehož konci se stanete diplomovaným specialistou.+420 603 984 630


Scholastika vyplňuje absenci prakticky orientovaného vzdělávání založeného na reflexi současného vývoje aktuálních technologií. Navázala spolupráci s výjimečnými a respektovanými odborníky, profesionály z řad designérů, umělců a teoretiků české i mezinárodní scény, s kterými se budete během studia pravidelně setkávat: Matěj Činčera a Jan Kloss z grafického uskupení OKOLO, designérem Janem Čapkem, výtvarným umělcem Vladimírem Strejčkem, či teoretiky Andreou Průchovou a Adamem Štěchem. Organizuje také program zahraniční studijní a pracovní stáže Erasmus+ a dlouhodobé designérské praxe ve vyhlášených českých studiích a firmách. 

Scholastiku založili v roce 2012 jako vlastní vzdělávací projekt vizuální umělci, spolužáci z AVU a UMPRUM Ondřej Brody a Evžen Šimera. Od té doby škola získala odborné uznání i řadu ocenění (např. Hlavní cena pro prezentaci škol na Designbloku 2015).

Scholastika

vos@scholastika.cz      |      +420 603 984 630 |      www.scholastika.cz
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!