EXPO
ZICE

ROSANA DE MONTFORT


Rosana de Montfort je česká výtvarnice, která tvoří od raného dětství pod vlivem mentorů, vzorů a učitelů, jako jsou Karel Žaluda, Věra Špánová-Boudníková, Jiří Stejskal, David Lloyd, Jaroslav Domiter a Ladislav Maria Wagner.
Jejím pohonným motorem jsou podivná poselství, která do děl vkládá jako slova do diáře. Svědectví, která zanechává v plátnech, jsou založena na vlastním pohledu na svět skrze protiklady. “Co je, neexistuje; co není, může být.” Pokud jde o styly, neomezuje se na trend nebo módní vlnu. Někdy zvolí realistickou malbu neskutečných věcí a naopak reálný svět tvoří rychlými dynamickými špachtlemi. Média, které používá pro své obrazy, jsou většinou plátno, akryl, olejové barvy, syntetika, písek a omítka, laky a tužky. V plastice a sochařství dává přednost materiálům, jako je expansní pěna, akryl, sklo, cement, polyuretan, hliník a dřevo. Nynější druhotné obydlí na Novojičínsku se stalo domovem jejích dovedností i v architektuře a interiérovém designu, kde prokládá stoleté dřevěné konstrukce moderním minimalismem.

Trvalý život za hranicemi od roku 1991 jí nabídl bohatý vývoj skrze interaktivitu s multikulturní společností, díky němuž mluví plynule mnoha řečmi. Kolekce jejího umění lze nalézt v soukromých sbírkách, ale také v korporátních prostorách v mnoha zemích. Právě ve Velké Británii dokázala oslovit nejširší publikum a zároveň rozvinout svůj styl o několik nových moderních technik a médií. Mimo klasickou malbu tvořila i plastiky, street art a velkoplošné murály. Následovaly výstavy a objednávky pro uměleckou, ale také hudební produkci pro britské televizní kanály, jako je Channel U, BBC Channel 4 a Lion TV. V současné době pracuje mezi Velkou Británií a Českou republikou. Aktuálně vystavuje na českém území kolem 80ti maleb, pořádá výtvarné kurzy a vyučuje na gymnáziu. Jako spolumajitelka firmy DE MONTFORT ART Ltd. spolupracuje s mezinárodními institucemi, galeriemi a sběrateli za účelem změnit život kolem k lepšímu. Díky účasti na neziskových projektech získala několik ocenění včetně uznání z Bílého Domu a ocenění městské rady San Francisca.


Tel.: CZ: 777 573 159 / UK: 7581051042


Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!