EXPO
ZICE

POLINA SAMOKHVALOVA


Polina Samokhvalova (1995) žije a tvoří jedinečné výtvarné umění v Praze. Od raného dětství má vášeň pro umění, která se projevuje ve všem krásném, a inspiruje ji. Byla všestranně nadané dítě – hudebně i výtvarně – a odjakživa měla neuvěřitelný obdiv k malířskému umění, proto se v životě věnovala mnoha různým uměleckým oblastem. Vystudovala gymnázium č. 8 Lyceum S. P. Ďagileva v Jekatěrinburgu, kde objevila lásku k dalšímu umění - baletu. Účinkovala ve Státním akademickém divadle opery a baletu v Jekatěrinburgu v baletních inscenacích Morozko, Cínový vojáček, tanečních inscenacích atd. Polina absolvovala hudební školu DMSh č. 1 M. P. Frolova se zaměřením na herecké umění a vokál. A hudbě a divadlu se věnovala naplno. Absolvovala turné s divadelním souborem I. V. Ponomarenka po městech východní a západní Evropy. Získala 2. místo na mezinárodním festivalu Zlatý klíč, 2011 v Berlíně. Studovala na umělecké škole a také studovala umění malby na batice (jedná se o ruční malbu na látku - např. hedvábí, bavlnu, vlnu, syntetiku) a obrazy prezentovala na soutěžích a výstavách. Vystudovala hudební školu v oboru Pedagog doplňkové hudební výchovy. Vystupovala s vokálním souborem N. V. Gurjanovové na soutěžích a festivalech v různých městech. Na festivalu v Petrohradě - Zákulisí Petrohradu, 2014 - získala cenu Nejlepší herečka festivalu jako osobní uznání poroty. Byla sólistkou jazzového orchestru na charitativních akcích Pomoc dětem. Studovala na divadelním institutu EGTI v Jekatěrinburgu v oboru Umělec hudebního divadla K. S. Strežněva. Účinkovala v divadelním představení Drobnosti na hudbu W. A. Mozarta. Po studiích různých oblastí umění, kdy prošla dlouhou tvůrčí cestu od baletu až po divadelní umění, v sobě otevřela Polina novou kapitolu, která ji dovedla k pravému cíli. Tato kapitola navázala na celou její tvůrčí cestu a odhalila její nejhlubší, nejsilnější lásku, kterou Polina doslova vylila na čisté plátno.

Polina pracuje s akrylem na plátně / plátnem na kartonu, v jejím portfoliu najdete také ilustrace a kresby malované akrylem a akvarelem na papír. Je symbolistka, její obrazy jsou malovány estetickým a mystickým směrem - "prerafaelismem", který se zformoval na počátku 50. let 19. století. Ve svých obrazech také využívá prvky moderního umění - "fantasy". Její díla se na rozdíl od jiných umělců vyznačují jedinečností, protože v každém jejím díle je cítit tajný smysl a duše! Postavy na jejích plátnech mimovolně ožívají a mění se – v lásku! Obrazy Poliny Samokhvalové mají rozpoznatelný jedinečný styl - jsou narativní a vyznačují se dlouhými plynulými liniemi, které se hladce proplétají a vytvářejí vrstvení barev. Obrazy jsou mimořádně prokreslené a detailní s použitím pestrých barev. Její inspirace vychází ze středověké milostné tematiky s rozkvetlými zahradami, stromy, fascinujícími pohledy a krajinami. Inspirací je jí také město Praha, jeho pozoruhodná architektura a jedinečné sochy. Její obrazy vyjadřují jasnou lásku k čisté přírodě, zvířatům, ale i úctu k instituci manželství a rodiny! Dalším velmi rozpoznatelným detailem na jejích obrazech je rudá barva vlasů postav, kterou si prerafaelité spojovali se středověkem a ranou renesancí. Polina považuje zrzavou barvu vlasů za středověký ideál ženskosti hodný uctívání a obdivu. Autorka sama sebe vnímá jako osobu patřící k poslední generaci romantiků a snílků.
Polina Samokhvalova při tvorbě svých obrazů čerpá náměty z vlastní zamilovanosti! Prostřednictvím svých obrazů ráda ukazuje sebe a svou lásku. Jasně ukazuje, že láska je tu a je všude. Motivuje se sama, ale má také podporu svých přátel a milovaného manžela Illji Jefimenka, který jí je také inspirací. Polina Samokhvalová má zřejmě dar, který jí pomáhá vidět svět hlouběji a vnímavěji. Tento svět vnímá skrze lásku. A prostřednictvím svých obrazů dokáže lidi, kteří se dívají a podobně cítí a chápou, přivést do svého hlubokého skutečného světa, kde vládne Láska!


+420 722 040 839


POLINA SAMOKHVALOVA

polinasamokhvalova5@gmail.com |      +420 722 040 839   |      www.misapetru-art.com
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!