EXPO
ZICE

Petr Vlček


Narozen v roce 1975. Vystudoval SOŠ v Novém Městě nad Metují obor strojírenství, VOŠ v Chotěboři obor ekonomika a management a absolvoval Letní Malířskou Akademii na AVU v Praze.
Tvoří ve svém ateliéru ve Zlíči u České Skalice. Malbě se věnuje již od dětství. Od roku 1997 se malování věnuje cíleně a intenzívně. Zaujatý především asamblážemi a abstrakcí. V jejich rámci zachycuje realitu i fantazijní vjemy, které ho obklopují. Od roku 2010 jeho tvorba nabývá zcela jiný rozměr. Ve svých malbách objevuje podněty z přírody. Jim dominuje výrazný kontrast barev a nově i vkomponování osob v pohybu. Barvy nabývají na sytosti, uplatňuje světlo a stín. V současné době se specializuje hlavně na malbu akrylem a tvorbou uměleckých grafik (lept, akvatinta, suchá jehla, linoryt ad.).
Má za sebou mnoho skupinových a samostatných výstav, např. v Galerii výtvarného umění v Náchodě, v Galerii Na Hradě v Hradci Králové, v PETROF Gallery v Hradci Králové, ve Vile Čerych v České Skalici, v Městském muzeu v Chotěboři, v Textilním muzeu Boženy Němcové v České Skalici, na Zámku v Brandýse nad Labem, v Městské galerii v Berouně, v Památníku K. V. Raise v Lázních Bělohrad, na Zámku v Kvasinách, v Galerii Na Parkány v Hradci Králové.
Je členem Unie výtvarných umělců Hradec Králové a skupiny malířů a grafiků AMAG z. s. v Náchodě.

Petr Vlček

info@petrvlcek.com |      +420 737 273 590   |      www.petrvlcek.com
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!