EXPO
ZICE

Petr Bouda


Petr Bouda, fotograf a výtvarník, je známý svým jedinečným stylem prolínání fotografie s digitálním uměním. Inspirován krásou Francie zachycuje svým objektivem podmanivé okamžiky a zaměřuje se na různá témata, jako jsou krajiny, architektura, lidé nebo každodenní scény.

S využitím svých technických dovedností a tvůrčí vize pak tyto reálné fotografie přetváří na svém počítači do podoby fascinujících digitálních uměleckých děl. Díky síle digitální manipulace přidává vrstvy představivosti, zvýrazňuje barvy, textury a detaily a vdechuje svým výtvorům osobitý umělecký styl.

Boudův styl lze charakterizovat harmonickým spojením realismu a digitálního umění. Umně kombinuje autentickou podstatu původní fotografie se svou uměleckou interpretací a vytváří vizuálně působivé kompozice, které vyvolávají emoce a vyprávějí poutavé příběhy.

Jeho digitální výtvory představují živé a surrealistické krajiny, v nichž se stírají hranice mezi realitou a představivostí. Krásu francouzských památek, jako je ikonická architektura nebo malebné vesničky, dokáže umocnit a proměnit ve snové scenérie. Bouda svým jedinečným přístupem do svých děl zapojuje také prvky fantazie, symboliky nebo abstraktní formy, které jim dodávají nádech poetičnosti a éteričnosti.
Díky pečlivé pozornosti věnované detailům a smyslu pro kompozici odrážejí Boudovy digitální malby jeho vášeň pro fotografii i umělecké vyjádření. Jeho díla ukazují krásy Francie tvůrčí optikou a nabízejí divákům nový pohled a pozvání ponořit se do světa, kde se realita prolíná s autorovou představivostí.
V exkluzivním výtvarném projektu ARTVARIUM představuje tvorbu Petra Boudy kurátorka PhDr. Renáta Mužíková, Ph.D.


Renáta Mužíková
+420 733 543 898


Petr Bouda

renymuzik@yahoo.com |      +420 733 543 898   |      www.petrbouda.cz
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!