EXPO
ZICE

Modernista


Společnost Modernista vznikla v roce 1999 s cílem vytvořit v České republice ojedinělý obchod, který bude nabízet to nejlepší z českého designu posledních 100 let. Modernista spolupracuje dlouhodobě s Uměleckoprůmyslovým museem (UPM), se kterým uvedl do života exkluzivně reedici kolekce kubistické keramiky Pavla Janáka, Rudolfa Stockara a Vlastislava Hofmana, nábytek a bytové doplňky podle návrhů Josefa Gočára či Jindřicha Halabaly, dřevěné hračky Ladislava Sutnara a další unikátní výrobky.


Nad rámec vlastní produkce Modernista také sbírá a restauruje cenné originální kusy nábytku, svítidel a předmětů denní potřeby. Za téměř 20 let působení na českém trhu se Modernista vyprofiloval jako specialista na český design a užité umění a výrobce a prodejce dobou prověřených předmětů z 20. století i z designové současnosti.


+420 224 241 300

Společnost Modernista se ale také v posledních letech etablovala na trhu jako provozovatel muzejních a galerijních obchodů. Muzejní obchod v Uměleckoprůmyslovém museu (UPM) vede Modernista od roku 2004, od roku 2009 do roku 2017 vedl galerijní obchod v Galerii Rudolfinum a v roce 2013 jsme převzali také muzejní obchod v Obecním domě. Kromě této dlouholeté spolupráce s významnými kulturními institucemi se Modernista také podílel na krátkodobých a velmi úspěšných výstavách: „Ivan Lendl – Alfons Mucha“ (2013) a „Bohuslav Reynek – génius na kterého jsme měli zapomenout“ (2014).

Modernista

shop@modernista.cz      |      +420 224 241 300      |      www.modernista.cz
www.modernista-eshop.cz
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!