EXPO
ZICE

Mimra Artniture


Jmenuji se Michal Mimra a jsem tvůrce originálního nábytku a bytových doplňků z domácího i exotického masivního dřeva. Své výrobky sám navrhuji a ručně vyrábím. Mám rád oblé tvary, a proto u mých výrobků nenajdete ostré hrany a rohy, v souladu s principy Feng Shui.  Při vlastní výrobě je pro mě zásadní detail a precizní rukodělné zpracování. Přestože navrhuji neobvyklá řešení a tvary, je pro mě důležitá funkčnost. Proto i stolek, který má pouze tři nohy, musí být perfektně stabilní. 
Osobně vybírám kusy masivního dřeva, výjimečné svojí kvalitou a kresbou, z nichž potom nábytek vzniká. Používám pro výrobu druhy dřeva, které v obchodech běžně nenajdete. Moje výrobky jsou z ořechu, jasanu, lípy, hrušně, třešně nebo mahagonu. Každé dřevo má jinou barvu, strukturu i energii, kterou předává člověku i jeho prostoru.  
Celý život jsem pracuji jako výtvarník, ilustrátor a art director v reklamě, zároveň miluji les, přírodu a design. Když jsem si před několika lety zařizoval nový byt a nemohl sehnat kvalitní stůl do obývacího pokoje, ani noční stolky podle svých představ, rozhodl jsem se navrhnout a vyrobit si je sám. A tak vznikla značka Mimra Artniture. 


+420 724 013 506


Mimra Artniture

mimrik77@gmail.com |      +420 724 013 506   |      www.mimra.cz
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!