EXPO
ZICE

Bára Golasowská


Život sám je jen okamžik a stojí za to zachytit z něj, co nejvíce.

Narodila jsem se v Havířově, kde jsem odmaturovala z výtvarné výchovy. Úplně první výstavu obrazů jsem měla v sedmi letech. První autorská výstava proběhla v září 2019 v rodném městě. V Praze, Brně i Ostravě vystavuji pravidelně. Největší radost mi udělala instalace mých obrazů festivalu Colours of Ostrava. Inspiraci čerpám nejvíce z pozitivních emocí a cestování, z času tráveného v přírodě a mezi lidmi. 

Můj styl práce a celou tvorbu velmi ovlivnili tito umělci a mentoři: Vladimír Znamenák, Magdalena Hochfeld, Pavel Forman a Ivan Exner. Vladimír mě naučil dívat se, vidět světlo a zachytit moment. Magdalena mi vysvětlila, jak malovat, aby moje obrazy nebyly „unavené“ a zůstala v nich energie. Pavel se mnou sdílel to, jak tvořil jeho otec olejomalby v plenéru. Setkání s Ivanem Exnerem (předsedou výtvarného spolku Mánes) proběhlo teprve nedávno a jsem šťastná za jeho zpětnou vazbu. Řekl mi: „Báro, máte talent, pracovitost, odvahu, pracujte na disciplíně. A studujte kresby Paula Cézanna.“

Děkuji, že jste se přišli podívat :-) Díky malování jsem šťastná.

I was born in Havířov, where I studied how to draw and paint. My first exhibition was at the age of seven. In September 2019 I made my first big exhibition in hometown. In Prague, Brno and Ostrava I exhibit my paintings regularly. The biggest honor for me was the installation of my paintings at the Colours of Ostrava festival. Mentors & teachers:
Vladimír Znamenák, Magdalena Hochfeld, Pavel Forman a Ivan Exner. The inspiration mostly comes to me from positive emotions, traveling, from time spent in the nature and with interesting people.

Thank you for comming to see the Moments ☺ Thanks painting I am happy.

Malířka okamžiku

malirkaokamziku@gmail.com      |      +420 725 761 002      |      www.malirkaokamziku.cz
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!