EXPO
ZICE

Slávka Krátká


Vystudovala stavitelství – projektování, v oboru působila řadu let. Vedle své profese se však velmi intenzivně věnovala také kresbě. Poté, co se před více než dvaceti sedmi lety seznámila se svým nynějším manželem, akademickým malířem Lubomírem Krátkým, začala se s jeho pomocí detailněji zabývat technikou kresby a následně také malby.

Ve svém výtvarném projevu zprvu inklinovala především ke kubismu a abstraktnímu umění. Postupem času se však její díla stále více přibližovala naivnímu stylu, který je Slávce Krátké nejbližší. Současná tvorba Slávky Krátké představuje naivní umění, konkrétně domečky, podoby měst a další romantická provedení tohoto tématu.

Své obrazy poprvé představila veřejnosti před pěti lety během výstavy v Praze a okamžitě zaznamenala nebývalý úspěch. Zaujala jak české, tak i zahraniční zájemce. Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě, USA, Kanadě či Austrálii.

V minulém roce představila taktéž svá díla v Hong Kongu a Miláně. Tento rok se připravují výstavy v Berlíně, Macau a pro velký úspěch opět v Hong Kongu. Na příští rok probíhají jednání s několika galeriemi v New Yorku a Paříži.+420 724 252 496


Slávka Krátká

a.bukovska@slavkakratka.com      |      +420 724 252 496      |      www.slavkakratka.com
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!