EXPO
ZICE

Josef Duchan


Josef Duchan (1970 Frýdek Místek) je malíř, grafik a restaurátor. Vystudoval atelier Grafika 2 (Dalibor Chatrný, Vladimír Kokolia) a poté atelier Restaurování malířských děl (Karel Stretti) na Akademii výtvarných umění v Praze. Po studiích se věnoval hlavně restaurování, přičemž působil také jako pedagog na Střední umělecko-průmyslové škole v Jihlavě, kde založil v rámci výuky sítotiskovou dílnu. V profesním životě se v současné době věnuje zejména vlastní volné tvorbě, ať už jde o kresbu, grafiku, fragmentální malbu či řezbu a kombinovanou techniku.
Tvorbu Josefa Duchana jste měli v Praze možnost vidět v roce 2019 například ve Vile Pellé, v industriální hale v pražských Holešovicích, která je součástí multifunkčního centra Vnitroblock, kde Josef představil nejnovější velkoformátové malby, v roce 2020 v Centru současného umění DOX, kde vystavoval  své grafiky a kresby na  výstavě architektury profesora Petra Hájka pod názvem Galegion, či v roce 2021  galerii Havelka. 


Josef Duchan spolupracuje i s dalšími kurátory, například s Terézii Zemánkovou,  ředitelem galerie Plato Ostrava Markem Pokorným, bývalou ředitelkou Ceny Jindřicha Chalupeckého Lenkou Lindaurovou a předními teoretiky umění Janou a Jiřím Ševčíkovými.

Josef Duchan vystavoval také v zahraničí, a to na Slovensku, na Ukrajině, v Německu, ve Švédsku, v Kanadě nebo v USA. V roce 2000 obdržel ocenění Grafika roku – Cena Pražské plynárenské a v letech 2009 – 2011 se účastnil sympozia Smalt Art v Ostravě.

Na výstavě v Art Cafe představí svou nejnovější sérigrafii na motivy  Květinového zátiší   J.I.Brueghla, která byla až  do roku 2016 součástí sbírek Národní Galerie Praha,  a která byla předlohou pro jeho klauzurní práci v ateliéru restaurování pod vedením profesora Karla Strettiho.  Touto svou poslední prací se Josef Duchan pokusil propojit svá studia v rámci ateliéru Grafiky II a  ateliéru restaurování


Tel.: 733 543 898 (Renata Mužíková)


Josef Duchan

Renymuzik@yahoo.com
| Tel.: 733 543 898 (Renata Mužíková) |
www.duchan.cz
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!