EXPO
ZICE

Irena Křivánková


Irena Křivánková vystudovala ateliér figurální monumentální malby u prof. J. Načeradského, který absolvovala v roce 1999 na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. Přesunula se do Prahy, kde dnes tvoří ve svém karlínském ateliéru.
V uměleckém světě se pohybuje bezpečně více než dvacet let. Kromě toho, že je vynikající malířkou a kreslířkou, je také autorkou několika realizací pro film a divadlo. V posledních letech pracovala například na snímcích Poslední sezóna H. Bočana, Bestiář I.Pavláskové, Dobrá čtvrť K.Smyczka, na dokumentu M.Herze Lucka a život jak ho žít, atd.
Podílela se i na slavném zahraničním seriálu Borgiové režiséra O. Hirschbiegla, filmu Edith Piaf oceněným dvěma Oskary v režii O. Dahana, Tři mušketýři P. Aknine, také na filmu Lovers in Prague v režii Shin Woo Chul.
Pro divadla vytvořila scénografii například pro představení Edith Piaf v Paláci Akropolis, obrazy do scény představení Ornitologie pro divadlo Kašpar v Praze, Pohádky z Dobráčkova v divadle B. Polívky v Brně. V roce 2012 vytvořila výtvarnou realizaci interaktivní expozice dolního patra U6 v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Irena Křivánková má za sebou řadu samostatných i společných výstav, účastnila se několika residenčních pobytů a sympozií u nás i v zahraničí. Od roku 2014 působí jako odborná asistentka ateliéru Intermédia na 1. soukromé vysoké škole uměleckého zaměření ART & DESIGN INSTITUT v Praze.

Renata Mužíková renymuzik@yahoo.com  

Tel.: +420 733 543 898


Irena Křivánková

renymuzik@yahoo.com
|  +420 733 543 898 |
www.krivankova.com
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!