EXPO
ZICE

Indian Praha


Indian Praha je autorizovaným prodejcem značky Indian Motorcycle a zároveň součástí holdingu Motortech Group, akreditovaného partnera Polaris Industries Inc., USA., výrobce motocyklů Indian. Motortech Group zastupuje legendární značku Indian Motorcycle v pěti zemích Střední a Východní Evropy.
Roku 1901 pánové George Mallory Hendee a Oscar Hedstrom založili ve Springfieldu společnost Indian Motocycle Manufacturing Company. V průběhu následujících let si motocykly Indian získaly své zákazníky díky technické vyspělosti i vysoké spolehlivosti a firma rozšířila svoje aktivity mimo severoamerický kontinent. Jedním z celosvětově nejúspěšnějších importérů se stal za První republiky ing. František Mařík, kterému se dodnes říká „táta Indianů“. Indian byl považován za motocykl gentlemanů, jezdila na něm Pražská policie či manažeři firmy Baťa. Ing. Mařík nejen stroje prodával, ale také konstrukčně upravoval a nechával vyrábět doplňky chybějící v tovární nabídce. Český design i řemeslný fortel tímto zanechal výraznou stopu v historii nejstaršího amerického výrobce motocyklů.

Současná produkce Indian Motorcycle zahrnuje deset modelových řad. Absolutním bestsellerem se stal model Scout, a to hned po znovuuvedení na trh v roce 2014. Následně jej na nejvyšší příčce prodejů vystřídal Scout Bobber. Na klasiku a historii odkazují modely Vintage a Springfield, technickou vyspělost a vysoké výkony reprezentuje Challenger spolu se sportovně laděným FTR, Chieftain je pak moderním baggerem. Absolutní špičku z hlediska komfortu představuje vrcholná řada Roadmaster. Letošní 120. výročí od založení společnosti slaví výrobce novým modelem Chief, který byl navíc na trh poprvé uveden přesně před 100 lety. Scout, jenž měl své stoleté výročí loni, a Chief jsou skutečnými ikonami nejen z produkce Indian Motorcycle, ale motocyklového světa vůbec.

Indian Praha úspěšně navazuje na odkaz ing. Maříka a společnost Motortech Group patří k nejúspěšnějším zástupcům značky mimo USA.

Když se sveze český malíř na americkém stroji, vznikne z toho jedinečný obraz. Roman Franta je Indián a jeho divoká a nespoutaná tvorba to plně dokazuje. Je nadupaná stejně, jako americká legenda. Tohle spojení je dokonale umělecky nadčasové.

Autoři fotografií jsou Michal Houdek a Radoslav Holan.


+420 775 911 119


Indian Praha

info@indiancz.cz |      +420 775 911 119      |      www.indian-praha.com/
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!