EXPO
ZICE

Bc. Soňa Midrlová


*21. 12. 1988, Třebíč
Studovala na Střední umělecko – průmyslové a technické škole ve Velkých Opatovicích, obor – umělecko-řemeslné zpracování kamene a keramiky – práce keramické a dále pokračovala na Univerzitě Palackého v Olomouci obor: Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání. Zde se věnovala tvoření v ateliérech: kresba, malba, fotografie, grafika, intermédia, modelování – sochařství, keramika, kov-objekt-šperk, textilní tvorba, … Díky širokému záběru v oblasti výtvarné tvorby může čerpat ze svých bohatých zkušeností a není omezena pouze na jedno médium. Nicméně, v posledním více než roce se věnuje zejména malbě, preferuje větší formáty pláten a malbu akrylem. K aktivnímu tvoření se dostala díky „náhodě“. Pracovala několik let v kanceláři, nějakou dobu i v květinářství (byl to její sen a chtěla si to vyzkoušet), ale nakonec se vrátila k tomu, co je jejímu srdci blízké a čemu se věnuje od malička. Jak sama říká, je za to každý den vděčná.

Inspiraci sbírá všude okolo, ale co je pro ni ze všeho nejdůležitější, tak je to příroda, zvířata a vzájemné propojení člověka s přírodou. Mezi její velmi oblíbené umělce patří nejen impresionisté – Monet, Renoir, Degas…. ale také náš perfektní Alfons Mucha a nejen oni. Zaměřuje se na abstraktní malbu, kde si dynamicky, ale zároveň harmonicky hraje s barvami. Dává ve své tvorbě přednost svobodě, spontánnosti a energičnosti, na druhou stranu o svých námětech často i několik měsíců přemýšlí a až cítí, že je ten správný čas, vrhne se po hlavě do tvoření. Občas kombinuje realistický motiv s abstraktním pozadím. Když se jí někdo ptá, co dalšího bude tvořit, většinou odpoví, že podle toho, jak to bude cítit a co bude vnímat jako to pravé.

Říká o svých obrazech, že velmi oceňuje to, jaké na ně mívají pozorovatelé reakci, každý v nich vidí něco jiného, to, co je mu blízké, na co je naladěný… mnoho lidí vnímá hloubku a energii, kterou se do nich snaží pokaždé vložit, díky této zpětné vazbě vnímá, že to, co dělá, má smysl.

Výstavy:
Praha – Dark Velvet café bar (2020)
Velebná kavárna – Pasáž Lucerna (2020)
Art-n-Cofee, pokračuje doposud.. bohužel je dle nařízení vlády zavřeno (2020 - 2021)
Společná výstava – Liberec – Elli gallery (2020)

V případě zájmu o obrazy, prosím o kontaktování na tel. čísle: 724 658 821 nebo email: jenniferm@centrum.cz, případně na FB stránkách: Soňa Art&Craft v messengeru nebo komentáři u příspěvku.

Bc. Soňa Midrlová

jenniferm@centrum.cz |      724 658 821      |      bloggerka54-cz.webnode.cz/
Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!