EXPO
ZICE

Art for Amnesty International


V rámci spolupráce MFF Praha – Febiofest a Amnesty International si vám dovolujeme představit Art for Amnesty, projekt který spojuje umělce všech oborů ve snaze podpořit práci Amnesty International. Umění v sobě od počátku neslo hlubší smysl než jen hezký obrázek. Umění vypovídalo o revoluci, mělo moc bourat systémy a také spojovat lidi a za něco se postavit. Reagovalo na změny, budovalo identitu a světonázor a odráželo kulturu národů. A návaznosti na tuto uměleckou tradici se drží i náš projekt a nese tak v sobě unikátní myšlenku. Podporuje dodržování lidských práv za pomoci umění. Sami umělci, kteří sdílejí vizi Amnesty International, se rozhodli darovat svou práci pro dobrou věc a snaží se tak pomoc společnosti a poukázat na problémy a nespravedlnost po celém světě. Zakoupením obrazů vyjádříte, že vám porušování lidských práv není lhostejné a chcete se mu postavit.

Amnesty International je dobrovolným, apolitickým a nezávislým hnutím lidí, kteří bojují proti bezpráví i nesvobodě a usilují o dodržování lidských práv po celém světě. Je založená na principech univerzality lidských práv, na pravidlech mezinárodní solidarity a na spolehlivém výzkumu. Je nezávislá na vládách, politických stranách, ekonomických subjektech, náboženstvích či ideologiích všeho druhu. V letošním roce slaví Amnesty 60 let od svého vzniku a 30 let působení v České republice. Za dobu svého působení se stala celosvětovým hnutím na ochranu lidských práv a svobod, spojující 10 milionů lidí z celé planety. Dobrovolníci a dobrovolnice Amnesty se angažují za propuštění politických vězňů a hájí spravedlnost i rovnost. Díky našim aktivitám bylo propuštěno více než 50 000 politických vězňů a dalších nespravedlivě vězněných (11 z nich, včetně Václava Havla, se později stalo prezidenty), test smrti byl ukončen ve 144 státech a dříve nedotknutelní autoritáři a diktátoři byli postaveni před spravedlnost. Fotografickou výstavu věnovanou historii hnutí můžeme vidět v kavárně Art-n-Coffee, zde v pasáži.
MFF Praha – Febiofest ve spolupráci s českou pobočkou Amnesty International už pošesté udělí Amnesty International Febiofest Award. O zisk cenné trofeje se v soutěži budou ucházet filmy vybrané napříč všemi sekcemi, které se týkají tematiky svobody, lidských práv, svobodného vyjadřování a boje za důstojný život. MFF Praha – Febiofest tak společně s Amnesty International jasně deklaruje podporu boje za základní lidská práva a svobody na celém světě.
 

Art for Amnesty International

Spojte se také s námi, ať Vás
společně ukážeme celému světu!