Podzim 2017 v Pasáži českého designu

Každý měsíc pro Vás připravujeme v Pasáži českého designu akci, které stojí za to se zúčastnit.

Září

Umění pro Václava Havla

Spolupracujeme s naším vystavovatelem a partnerem Českou mincovnou, v Pasáži českého designu si tak již nyní můžete prohlédnout sadu medailí pro Václava Havla. Medaile navrhovali přední čeští výtvarníci David Černý, Kurt Gebauer, Jaroslav Róna, Bořek Šípek, Aleš Lamr a Jiří David.

Během září budete mít možnost se v Pasáži osobně setkat s žijícími umělci, kteří jsou autory těchto medailí.

Pink Carpet: Helping Dolls

Od září až do prosince ožije Pasáž českého designu panenkami Barbie. Zapojili jsme se do druhého ročníku charitativního projektu na pomoc Fondu ohrožených dětí, v němž se propojuje originální móda renomovaných i začínajících českých i zahraničních módních návrhářů s ikonickou panenkou Barbie.

Návrháři ušijí pro panenky originální šaty dle svého návrhu, které se poté budou dražit v rámci galavečera 7. prosince. Výtěžek bude věnován FOD, konkrétně pražským Klokánkům – zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Společnost Mattel s.r.o. podpořila projekt darováním 60 kusů originálních panenek Barbie ze sběratelské linie Look: Red Carpet.

Letos podruhé budeme mít možnost zakoupit si pro dobrou věc unikátní panenku Barbie v šatech od Beaty Rajské, Kláry Nademlýnské, Kateřiny Geislerové, Jitky Klet, Lucie Avramové, Jakuba Polanky, španělské značky Cuplé, italské značky Stefanel a od mnoha dalších českých návrhářů a designérů.

Projekt vznikl z iniciativy Františka Anděla, který se v módním průmyslu pohybuje již řadu let.

Ambasadorkou letošního ročníku se stala paní Dagmar Havlová a záštitu nad galavečerem převzala Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Filantropie a česká móda nebyly ještě nikdy tak pevně ruku v ruce.

Listopad

Konference o designu / oslava 1. narozenin Pasáže

Uspořádáme první konferenci Pasáže Českého designu o designu u nás i ve světě. Spolu s vámi oslavíme první úspěšný rok fungování Pasáže. Již teď se máte na co těšit.

Panenka pro UNICEF

Designéři Pasáže českého designu Kamila Hrubý Vodochodská a Ondřej Kamenický se stanou hrdými rodiči panenky pro UNICEF. Panenka bude vydražena na benefiční aukci panenek známých osobností 28. listopadu. Jsme rádi, že tímto způsobem můžeme podpořit očkovací program UNICEFu ve rozvojových zemích.

Prosinec

Benefiční večer Pink Carpet: Helping Dolls

Benefiční galavečer Pink Carpet: Helping Dolls spojený s dražbou panenek se uskuteční 7. prosince v Kostele sv. Anny – Centrum Pražská křižovatka.

Sledujte naše webové stránky a facebook! Termíny akcí budou včas uveřejněny a pozvánky rozeslány naším newsletterem.

Chcete dostávat pravidelné zprávy z Pasáže českého designu? Napište nám! Zařadíme Vás do naší databáze abonentů newsletteru.